Aktualności

Uważaj na oszustów! Nie klikaj w podejrzane linki!

Oszuści wykorzystują specjalne narzędzia, które pomagają im podszyć się pod dowolny numer telefonu, SMS lub adres e-mail.

Wysyłając do Ciebie maila bądź sms nigdy nie prosimy Cię o kliknięcie w jakiekolwiek linki ani nie odsyłamy do stron transakcyjnych. Nigdy nie prosimy o podanie haseł, poufnych danych czy ich aktualizację. 

Wszystkie tego rodzaju wiadomości e-mail, smsy lub telefony potraktuj jako próbę wyłudzenia poufnych informacji i danych osobowych. Nie klikaj, nie odpowiadaj i nie przekazuj swoich poufnych danych.

Jeśli przytrafi Ci się taka sytuacja, bezzwłocznie skontaktuj się z nami i poinformuj o zdarzeniu dzwoniąc do naszego centrum telefonicznego: 801 822 222 lub +48 22 578 56 02, albo wysyłając e-mail na adres: incydent.bezpieczenstwa@rbinternational.com.pl.

Zachęcamy również do zapoznania się z:

  • Naszą stroną Bezpieczeństwo w bankowości – gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa.
  • Komunikatem FinCERT.pl – Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP, Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości oraz Komendy Głównej Policji w sprawie fałszywych połączeń telefonicznych przestępców podszywających się pod pracownika banku lub inną osobę godną zaufania.

 

wstecz